נ.ב. יורדי הנהר

בואו להשתתף בחוויה מגבשת ומסעירה עם חבילת ODT של ראפטינג נהר הירדן. את יום הכיף הייחודי נתחיל עם משחק "הדגל", משחק לוחמת פיינטבול מאתגר ומגבש שידרוש מכם מהירות, אומץ ומחשבה אסטרטגית.

לאחר מכן, נשתתף בשני משחקי גיבוש נוספים לבחירה משלל האפשרויות המוצעות – כולם כאחד מהווים חוויות מאתגרות ומהנות הדורשות שיתוף פעולה ומשלבות אתגר וצחוק. לבסוף נסיים את הפעילות עם ארוחת צהריים במסעדת איסקנדר על גדת נהר הירדן.

בין הנופים הירוקים של הנהר ולרקע צלילי המים הרגועים נאכל מתפריט איזמיר, ארוחה מלאה ומשביעה שתותיר אותנו שמחים ומרוצים.

הפעילות שלפניכם שופעת במשימות אקסטרים קבוצתיות בהן תעברו לאורך נקודות הציון השונות שמרכיבות את ההיסטוריה של הצפון ונהר הירדן ותתחרו כקבוצה נגד קבוצה.
הקונספט סובב סביב סיפור כ"ג יורדי הסירה, 23 לוחמי הפלמ"ח, צוות ספינת "ארי הים" שאבדו בדרכם ללבנון לחבל בבתי הזיקוק ולפגוע במאמצי הגרמנים במזרח התיכון של מלחמת העולם ה-II.
אתם נ.ב יורדי הנהר, נחשונים לצלוח את נהר הירדן הלא ממופה.
כל משימה כוללת בתוכה את הסיפור ההיסטורי הקשור למקום והמשימות מותאמות לסיפור.

מטרתכם היא לצבור כמה שיותר נקודות במשימות הפזורות ברחבי השטח. לכל תחנה יש זמן מוגבל והתקדמותכם תלויה בשיתוף הפעולה וביכולת שלכם להתגבר, להשתחרר ולהתחבר.
שימרו על מצב רוח אקסטרים וצאו לדרך.

אורך פעילות- 2-3 שעות בהתאם לגודל הקבוצה.

המשימה: המבוך.

הנהר פראי והסבך עבה, הדרך לנהר חסומה ועליכם למצוא את דרככם אל קו המים.

מטרת המשחק – לפתור את המבוך: על הקבוצה לפתור את המבוך ביחד תוך שימוש אך ורק בחבלים. על קו היציאה להיות מלא ללא קטיעות. מקטע בקו פירושו פיצול הקבוצה ועליכם לחזור ולהמשיך מהמקום בו נעצרתם.
זמן פעילות- 15-20 דקות.

משחקים במשחק המבוך

המשימה: טיהור מים.

ייבוש החולה היה מבצע הנדסי בעמק החולה בשנות ה-50 של המאה ה-20, במהלכו יובשו אגם החולה והביצות סביבו, בשטח של כ-62,000 דונם, לצורך הגדלת שטח הקרקע הזמין לעיבוד חקלאי. עקב הייבוש, הבוצה הרעילה ששכנה בתחתית הביצה זיהמה את מי הנהר והכנרת.

מטרת המשחק: לטהר את קו המים.
כל קבוצה מקבלת אזור מבודד משלה ובמרכזו דלי מלא במים "מלוכלכים", האזור המבודד כשמו כן הוא ואין כניסה אליו בשום מצב. עליכם להוציא את דלי המים ה"מלוכלכים" מהאזור המבודד ולשופכם באזור המיועד. לביצוע המשימה עומדים ברשותכם חבלים ותושייתכם.
זמן פעילות- 20-30 דק.

משחקים במשחק טיהור מים

המשימה: סנדלים ופאזל.

ליל הגשרים הוא כינויה של פעולה מתואמת של הפלמ"ח, במסגרת תנועת המרי העברי שבמהלכה הותקפו בו בזמן 11 גשרים בעלי חשיבות אסטרטגית בכל גבולות ארץ ישראל.
גשר בנות יעקב הוא אחד הגשרים המובילים מהגולן אל הגליל.
אתם הכח המבצע שמשימתו לפוצץ את הגשר אך לפני עליכם לעבוד על התיאום ביניכם ולבנות את הפצצה.
זמן פעילות 30-35 דק.

סנדלים – מטרת המשחק היא סינכרון בין חברי הקבוצה, כל קבוצה תקבל זוג סנדלים המתאימים לשישה אנשים. עליכם להגיע ביחד מנקודה A לנקודה B וחזור. בכל הגעה לנקודה יתחלפו ששת חברי הצוות על הסנדלים. המשימה תסתיים רק כאשר כל חברי הצוות השתתפו. במקרה של נפילה מהסנדלים עליכם להמשיך מהנקודה האחרונה בה עצרתם.

משחקים במחשק סנדלים ופאזל

פאזל – מטרת המשחק היא פיתוח חשיבה מחוץ לקופסה ומנהיגות, הפאזל מורכב מארבעה חלקים ובפתירתו מרכיב את T
(הרבה יותר מאתגר ממה שנראה).

כעת שהגשר פוצץ ועמדתם במשימתכם בהצלחה עליכם להגיע על היעד האסטרטגי ולכבוש אותו הקבוצה שתגיע ראשונה תזכה ביתרון במשימה הבאה.

המשימה: מגדל שמירה.

מצד עתרת הוא אתר ארכאולוגי בו נמצאים כיום שרידיו של מבצר צלבני אשר הוקם בשלהי המאה ה-12. המבצר ממוקם לגדות נהר הירדן
ישנה אגדה כי באזור המצד מתחבא אוצרו של המלך בלדווין הרביעי אשר בנה את המבצר.
גם היום המקום נחשב לנקודה אסטרטגית קריטית לחציית הנהר שכן מכאן דרומה זרם המים הבוגדני ייקח אתו כל הרפתקן לא מנוסה.
זמן פעילות- 15-25 דק.

מטרת המשחק: עליכם לבסס את הנקודה כשלכם! לשם כך עליכם להקים מגדל שמירה שיגן על המצד מפולשים, לרשותכם 4 סנדות ארוכות 4 קצרות וחבל. התחרות היא של זמן ועבודת צוות. הקבוצה עם המגדל החזק ביותר בזמן המהיר ביותר תקבל את מפת האוצר ראשונה.

   משחקים במשחק מגדל שמירה

סוף פעילות: טריוויה.
הפעילות התחרותית בין הקבוצות תסתיים לאחר מציאת האוצר. כאשר לאחר שקלול הציונים מהמשימות בקטגוריות כגון: הצלחת המשימה, שיתוף פעולה, מורל וכד' תוכרז הקבוצה המנצחת, אך היום עדיין לא נגמר. סוף יום הפעילות הוא בסימן טריוויה לכל חברי הקבוצה בנושא המקומות שביקרנו בהם והאירועים ההיסטוריים בהם עסקנו.
המנצח בטריוויה יזכה בפרס אטרקטיבי ביותר.

לפרטים נוספים ומחירים לקבוצות כתבו לנו:

    תנו לנו לעזור לכם
    ליצור אירוע מושלם !